fbpx
Таг: искршено

таг: искршено

Вторпат во половина година искршено седиштето на здружението „Гласно“ од Штип

Вторпат во период од половина година, оштетени се просториите на здружението на текстилни и на кожарски работници „Гласно“ од Штип. Камења биле фрлани по прозорците и по таблите на покривот на бараката каде работи здружението, кое се прокламира како заштитник на работничките права. Пред само една недела, на прес-конференција, членовите на здружението објавија за случаи на кршење на законот со исплата...

Инцидент на Клиниката за радиологија поради презакажан „Мој термин“

Вчера околу 15 часот на Клиниката за радиологија, во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, 46-годишниот И.И. револтиран бидејќи му бил пресакажан рокот за „Мој термин“ почнал да го навредува персоналот, а потоа нападнал болничар и го искршил стаклото од вратата во ходникот, соопшти полицијата. Како што информираат оттаму, по инцидентот веднаш интервенирало обезбедувањето на Клиниката. Лицето било приведено во полициската...

Ковачевски се сретна со Макрон, доби уверување дека Франција ја сака земјава во ЕУ

Македонскиот премиер Димитар Ковачевски денеска во Братислава се сретна со претседателот на Франција, Емануел Макрон. На средбата присуствувал и министерот за надворешни работи Бујар Османи, информираат од владината прес-служба. Премиерот...