fbpx
Таг: исклучена

таг: исклучена

Судењето на дадилката што малтретираше дете почна зад затворени врати

Судењето на дадилката обвинета за малтретирање деветмесечно бебе почна денеска зад затворени врати во Основниот суд Скопјe 1, откако судијата ја исклучи јавноста и медиумите од следење на рочиштето, пренесува „Телма“. Пред почетокот на судењето, како што пренесува телевизијата, судијата Драган Николовски објавил дека од текот на судскиот процес ќе ги исклучи медиумите и јавноста, заради, како што рекол, заштита...

„Твич“ ги укина новите правила за рекламирање откако стримерите почнаа да ја напуштаат платформата

Услугата за пренос во живо „Твич“ објави дека ги укинува своите нови правила за рекламирање - одлука што ја донеле откако неколку стримери најавија дека ја напуштаат платформата. Оваа платформа,...