fbpx
Таг: ингеграција

таг: ингеграција

Ахмети со писмо до Хан: Повторете ја препораката за Македонија

„Ве повикувам да ја повторите препораката на Комисијата за отворање преговори за членство на Македонија во ЕУ и заеднички со пријателите од Вашингтон, како и со земјите-членки на ЕУ, да го вратите фокусот во решавањето на прашањето за името и отворање на евроатланската перспектива на Македонија“, се вели во писмото што лидерот на ДУИ, Али Ахмети, му го испратил...

Приведено лице што се јавувало преку телефон со лажни информации за сообраќајќи на блиски

Министерството за внатрешни работи (МВР) денеска во 9 часот на Граничниот премин Деве Баир го лиши од слобода Н.П.С. (34) од Плевен, Република Бугарија. Тој им се јавувал на...