fbpx
Таг: хумор

таг: хумор

Комичната игра Breathedge e бесплатна на Епик Гејмс до четврток

Breathegde скриншот од Epic Games
Комичната игра Breathedge e бесплатна на Епик Гејмс до четврток, 4 мај. Се работи за игра со преживување во вселената што изобилува со надреалистичен и монтипајтоновски хумор. Повелете и погледнето го трејлерот за играта: Главната премиса во играта е дека вашиот вселенски брод доживува судир во поле со астероиди и собирајќи предмети треба повторно да изградите летало или летала за...

Вистиномер: Лизгалката на оваа фотографија е сценографија за комичен филм во Канада

Оваа објава на Фејсбук шири невистини. Детската лизгалка прикажана на фотографијата во склоп на постот е поставка за снимање комичен филм во Канада и воопшто не е за употреба надвор од таа цел. Односно, детскиот реквизит е поставен исклучиво како сценографија за потребите на снимањето на филмот, по што е размонтиран, пишува „Вистиномер“ во својата анализа. Текстот подолу го пренесуваме...

Вистиномер: Бил Гејтс не е уапсен

Веста за навдното апсење на основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс најпрво ја објави портал за сатирични содржини. Во делот „за нас” на сајтот, се вели дека информациите објавени на него се информативни едукативни и за потребите на забавата. Овој сајт содржи хумор, пародии и сатира. Самиот портал додава дека го вклучува ова предупредување за своја заштита и за да...

2020 – Љубовна приказна (Видео)

Во ноември годинава беше објавено дека оригиналните мастери на Тејлор Свифт се продадени за 300 милиони долари од страна на Скутер Браун, и покрај долгогодишниот спор меѓу пејачката и менаџерот. По оваа вест Тејлор објави дека работи на преснимување на целата незина дискографија, со цел таа самата да ја поседува својата музика. Пејачката објави на својот Твитер профил дека иако...

Згаснувањето на Интернет Експлорер проследено со хумор и носталгија

Интернет Експлорер згаснува
Од  август наредната година веб-прелистувачот Интернет Експлорер ќе престане да работи на продуктите на „Мајкрософт“ како што се Office 365, Outlook, OneDrive и други.  Како што беше споменато во блогот, тимот на „Мајкрософт“ потврдил дека ќе ги укине поддршката и развојот на Интернет Експлорер, почнувајќи од 30 ноември годинава. https://twitter.com/Bosslogic/status/1296391119685562374?s=20   Креаторите на забавни содржини на социјалните мрежи најавата за згаснувањето на...

На свадба пукал со автоматска пушка, го пренесувале на Фејсбук

СВР Велес - Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје поднел кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште во општина Чашка, поради постоење основи на сомнение за...