fbpx
Таг: хуманитарен концерт

таг: хуманитарен концерт

Хуманитарен концерт во Бруталиск за нови тапани за Дино

Утре со почеток во 11 часот сè до 20 во „Бруталиск“ ќе се одржи целодневен хуманитарен концерт за да се соберат пари за нови тапани за Дино Рамо, момче со атипичен развој кое одлично свири на овој инструмент. Организаторите Пи Театар, Арт Бригада и Бруталиск се надеваат дека кутијата за донации ќе се наполни до последниот настап, а најавија дека ...

Вечерва во Филхармонија хуманитарен концерт – „Омаж на маестро Александар Џамбазов“

Оркестарот на Филхармонија, вечерва во 20 часот ќе го одржи хуманитарниот концерт „Омаж на маестро Александар Џамбазов“. Концертот посветен на големиот македонски композитор ќе е одржи во рамки на 45-то издание на „Денови на македонска музика“, а средствата од билетите ќе бидат донирани на Асоцијацијата за детски дијабет на Македонија „Баланс-Мк“. На концертниот омаж публиката ќе може да проследи дела од...

Скопјaни се приклучија на хуманитарниот концерт „Спас за Украина-Стоп за војната“

На плоштадот „Македонија“ скопјани се собраа за заедно со Украинците кои живеат тука да го проследат хуманитарниот концерт насловен Спас за Украина-Стоп за војната кој се емитуваше од Варшава со вклучувања во живо и од бројни светски престолнини. Тие со украински и македонски знамиња во рацете и солзи во очите го гледаа настанот на кој познати музичари меѓу кои Стинг,...

УХМР предупредува за појава на невреме и обилни врнежи денеска и утре

По подолготрајниот период со невообичаено топло време и без никакви врнежи, од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) предупредуваат на невреме кое денеска и утре ќе ја зафати Македонија. Како што...