fbpx
Таг: ГРОМ

таг: ГРОМ

Гром удри во брачен пар од прилепско Лагово

Страшна несреќа се случи денес откако гром удри во брачен пар во прилепското село Лагово, при што мажот починал, а жената се бори за живот. Според првичните информации околу 16 часот додека мажот и жената береле тутун на нива во селото Ново Лагово, во нив удрил гром. Мажот починал на лице место, а жената е итно пренесена во прилепската болница.

Гром запалил четири објекти во Кавадарци

Гром предизвикал пожар во четири објекти во Кавадарци. Локaлните противпожарни екипи во моментов се на терен и работат на локализирање на пожарот, информирала портпаролката на Секторот за внатрешни работи Велес, Анита Стојковска, пренесува „24 Вести“. „Во кавадаречката полиција беше пријавен пожар на четири објекти на улицата Питу Гули и веднаш е излезено на терен. Засега не можеме да дадеме повеќе...

Јакимовски: Време е за избори за испразнетите пратенички места

Ако треба и со предвремени избори, ама мора да се заврши оваа рашомонијада со актуелните пратенички мандати, изјави вчеравечер во Прилеп, претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски. - Целосната безидејност и политичка дезориентираност на СДСМ ја достигна својата кулминација со дилетантските најави за некакви бомби. Конфронтацијата од тој тип сигурно нема да му донесе ништо добро на овој народ, ниту повисок социјален статус,...

Димитар и Тамара победници на денешната десеткилометарска трка на Водно

Димитар Петровски во машка конкуренција, кој истрча 10 километри за 30 минути и 8 секунди и Тамара Јолева Попов во женска конкуренција, која истрча за 41 минута и 11...