fbpx
Таг: граѓанска асоцијација

таг: граѓанска асоцијација

МОСТ: Првиот круг во фер и демократска атмосфера

Фото: Борче Поповски
Првиот круг од изборите помина во фер и демократска атмосфера. Граѓаните повторно учествуваа во изборен процес во кој слободно можеа да ја изразат својата волја. Во текот на изборниот ден беа забележани само неколку изолирани случаи на неправилности кои не влијаеја на квалитетот на изборниот процес и на кои имаше соодветна реакција од надлежните органи, соопшти Граѓанската асоцијација МОСТ. Изборната...

„Мост“: Гласајте по своја волја и пријавете нерегуларности

Граѓанската асоцијација „Мост“ ќе ги следи изборите утре со повеќе од 3.000 набљудувачи, со што ќе покријат 55 проценти од вкупниот број на избирачки места. - Статичните набљудувачи (2.664) ќе го следат гласањето, процесот на затворање и на броење на гласовите и на финализирање на административните работи од страна на избирачките одбори. Логистика на статичните набљудувачи ќе им бидат 120...

Граѓанската асоцијација „Мост“ информираше за прес-конференциите за денот на изборите

Граѓанската асоцијација „Мост“ информираше дека на денот на изборите (11 декември) потврдените информации од набљудувањето ќе ги соопшти на четири прес-конференции, во 9, 11, 14 и во 19 часот, во прес-центарот кој ќе биде сместен во хотелот „Александар палас“. На прес-конференција што асоцијацијата ќе је одржи утре, со почеток во 11 часот, ќе биде најавен почетокот на набљудувањето и неговиот тек.

Повредена млада мечка на патот Тетово-Непроштено по удар од автомобил

Доцна вечерва на локалниот пат Тетово - с. Непроштено патничко моторно возило удрило во млада мечка која го минувала патот заедно со мајката и уште две помали мечиња, соопшти...