fbpx
Таг: градежник

таг: градежник

Вучиќ се извини за податок прочитан од „кромид“ вест

Двајца работници загинаа во петокот на градилиштето „Белград на вода“, а претседателот на Србија, Александар Вучиќ јавно им се извини на граѓаните што по тој повод, јавно изнел неточен податок дека во САД на секои десет секунди гине по еден мијач на прозори. На денот на несреќата Вучиќ изјавил дека тоа е „голема трагедија“, но потоа го прочитал податокот дека...

Во Драчево повреден градежен работник

Градежен работник тешко се повредил попладнево во околината на „Марков манастир“ во Драчево. Работникот, бушејќи со градежна машина, во еден момент си ја зафатил и ногата, по што веднаш бил пренесен во Клиничкиот центар во Скопје, каде што лекарите извршиле ампутација на екстремитетот. Повредениот не е во животна опасност.

Од денеска евтина струја од 13 до 15 часот

Од денеска, 1 декември, се враќа евтината тарифа на струјата за просечна потрошувачка на електрична енергија во блок 1 и 2. Со тоа, граѓаните ја добиваат можноста за евтина...