fbpx
Таг: градежна компанија

таг: градежна компанија

Грчки „Актор“ обвинет за перење на 50 милиони евра за автопатот Демир Капија – Смоквица

Европската агенција за борба против корупција (ОЛАФ) ја обвини грчката компанија „Актор“ за измама и за перење пари во износ од 50 милиони евра при изградба на автопатот Демир Капија - Смоквица, пишуваат грчките медиуми „Прототема“ и „Катимерини“. Случајот се нашол под лупа на јавен обвинител по доказите што ги собрала ОЛАФ. Грчката градежна фирма во 2012 година го доби тендерот за изградба на...

Битола ќе добие парно греење следната година, вели Мицкоски

Tендерот за избор на градежна компанија што ќе ја гради топлификациската мрежа во Битола ќе биде објавен до крајот на мај, информираше генералниот директор на ЕЛЕМ, Христијан Мицкоски, при посетата на РЕК Битола. Следната година се очекуваат и првите приклучоци на централно греење во Битола, кое ќе биде од РЕК Битола. - До крајот на годината се очекува да почне изградбата на...

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...