fbpx
Таг: ГП Дојран

таг: ГП Дојран

Од денеска до 4 август во Грција ќе може да се влезе само преку граничниот премин „Евзони“

Грчките гранични премини „Ники“ и „Дојрани“ ќе бидат затворени за патнички и за товарен сообраќај во периодот од 22 јули (среда), од 00.00 часот, до 04 август 2020 (вторник), соопшти Министерството за внатрешни работи (МВР). Сите патнички и товарни моторни возила што планираат да остварат влез и излез од, и во Грција во наведениот период, тоа ќе може да...

На граничните премини Богородица и Дојран за влез во Грција се чека половина час

Интензитетот на сообраќајот на патните правци во земјава надвор од градските средини е зголемен, а на граничните премини Богородица и Дојран со Грција, за влез и за излез се чека околу 30 минути, информира Автомото-сојузот на Македонија (АМСМ). На другите гранични премини нема подолги задржувања. Од АМСМ потсетуваат дека овие информации се однесуваат само за македонската страна од премините. Инаку сообраќајот на...

Царината заплени 34 килограми марихуана на преминот Дојран

Царинските екипи вчера на граничниот премин Дојран кон Грција, заплениле 34 килограми марихуана, која била пронајдена во камион со македонски регистарски ознаки, соопштија денеска од Царинска управа. Дрогата била спакувана во 35 пакетчиња сокриени во две црни патни торби. „На 24 јули 2016 година, околу 16.30 часот, на излез од Република Македонија на граничниот премин Дојран се пријави товарно моторно возило...

Пендаровски: Ако од бугарска страна пак се спори идентитетот, да се повлечеме од преговорите

По денешната средба со членовите од Советот за безбедност, кажав дека откако францускиот предлог ќе влезе во Владата, очекувам во заклучоците на Влада, да стои дека од денот кога...