fbpx
Таг: Goran Pandev

таг: Goran Pandev

Македонија утре игра со Холандија на Европското првенство, последен натпревар за Пандев

Македонската фудбалска репрезентација утре од 18 часот ќе го одигра последниот натпревар на Европското првенство во фудбал. Капитенот Горан Пандев веќе најави дека утрешниот натпревар против Холандија ќе биде неговиот последен за репрезентацијата. „Да, одлучив дека утрешниот натпревар ќе биде последен во дресот на македонската репрезентација. Мислам дека ова е прав момент да се повлечам. Им посакувам на соиграчите пласман...

Македонија изгуби од Австрија на првиот настап на Европското првенство во фудбал

Македонија изгуби од Австрија на првиот настап на Европското првенство во фудбал, кој се одржа во Букурешт, со три спрема еден. Австријците дадоа три гола, а првиот гол за Македонија на едно Европско првенство го постигна Горан Пандев. Следниот меч нашата репрезентација ќе го игра во четврток од 15 часот, со Украина.

Пандев: Треба да го смениме менталитетот и женскиот фудбал да го издигнеме на повисоко ниво

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, на денешната панел дискусијата „Како до родова еднаквост во фудбалот“, рече дека женскиот фудбал во земјава треба и заслужува да биде издигнат на повисоко ниво, за што е потребно да се среди инфраструктурата, но и да се добие финансиска поддршка од ФИФА и да се најдат спонзори. Покрај проблемот со лошата инфраструктура...

Мехмедовиќ: Го подготвуваме системот за евентуална епидемија со мајмунски сипаници

Да го подготвиме системот што е можно подобро за да одговори на евентуална епидемија со мајмунски сипаници и во нашата земја, е целта на Комисијата за заштита од заразни...