fbpx
Таг: фустан

таг: фустан

На оваа фотографија не е претседателката на Естонија со синот

На фотографијата споделена во постот е Керсти Калјулаид, но таа не е сегашна, туку поранешна претседателка на Естонија. Исто така, Калјулаид не е со нејзиниот син, туку со Мик Парниц, писател и активист кој се залага за заштита на правата на жртвите на сексуално насилство. На фотографијата е презентиран јавен настан на кој Парниц во согласност со своите и...

Фустанот на првата дама на САД стана интернет меме

За време на републиканската конвенција, првата дама на САД, Меланија Трамп се појави во елегантен зелен фустан од дизајнерската куќа Валентино. Поради специфичната боја на фустанот која се користи како зелен екран при снимање филмови, фустанот брзо стана меме на твитер. Зелената боја се користи бидејќи може многу лесно со помош на видео монтажа да "исчезне" и на нејзино...

„Рециклирани“ фустани – најголемиот тренд на оскаровскиот црвен тепих (галерија)

Непишаното правило кое се очекува ѕвездите секогаш да го почитуваат е правилото дека не треба никогаш да бидат видени како носат облека повеќе од еднаш. Но голем број од ѕвездите стануваат свесни дека почитувајќи го ова правило поставуваат лош пример, бидејќи купувањето и произведувањето на толку многу нови и нови парчиња облека е штетно за природата, особено во време...

Украден бисерниот фустан на Лупита Нјонго

Актерката Лупита Нјонго остана без својот оскаровски фустан откако ѝ го украле од хотелската соба. Фустанот со 6.000 бисери на дизајнерската куќа „Келвин Клајн“ вреди 150.000 долари! Како што јавуваат американските медиуми, фустанот, кој е креација на дизајнерот Франциско Коста, исчезнал од собата на актерката и тоа еден час откако таа го соблекла. Во креирањето на фустанот учествувала и самата Нјонго, која...

Рекорд: Венчален фустан тежок 17 килограми

Работниците на една американско-мексиканска компанија успеаја да го направат највеличествениот фустан на светот, за кој не е потрошен ниту еден сантиметар ткаенина. Венчалниот фустан, тежок 17 килограми, е изработен од 989.000 мониста, а за нивното нижење е потрошен најлонски конец во должина од седум километри. Монистите стигале од сите страни на светот, од Америка, Јапонија, Австралија, Кина, Чешка... А самиот заден...

Израелскиот претседател чекал 40 минути во авионот во Париз поради „безбедносна загриженост““

На израелскиот претседател Исак Херцог и на неговата делегација им било дозволено да излезат од авионот на парискиот аеродром дури откако поминале 40 минути во авионот „поради безбедносна загриженост“,...