fbpx
Таг: FUNK SHUI

таг: FUNK SHUI

По шеснаесет години се обновува фестивалот „Skopje Sounds Good“

Фестивалскиот бренд „Skopje Sounds Good“ се реобновува по цели 16 години од неговото прво, но и последно одржување, соопштија од „Авалон продукција“ кои се организатори на фестивалот. Од таму велат дека овој пат публиката ќе може да види свежа и актуелна комбинација на регионални артисти од алтернативната музичка сцена во регионот. „Skopje Sounds Good“ ќе се одржи на 8 септември,...

С.А.Р.С – главни ѕвезди на фестивалот „Битола Отворен град 2018“

Главни ѕвезди на фестивалот „Битола Отворен град 2018” се култниот белградски алтернативен рок бенд “С.А.Р.С”. На големиот музички концерт ќе настапат и бендовите „THE PRODIGY live tribute band“ од Белград и „FUNK SHUI” од Скопје, соопштува организаторот, Младински културен центар -Битола. Фестивалот ќе се одржи на големата сцена на плоштадот Гоце Делчев во Битола, на 28 јуни со почеток во 21...

МИМ го објави конкурсот за новинарските награди „Никола Младенов 2022“

Македонскиот институт за медиуми го објави конкурсот за новинарските награди „Никола Младенов 2022“ во кој ќе бидат доделени три годишни награди во категориите најдобра истражувачка сторија, најиновативен новинарски производ...