fbpx
Таг: фрлена

таг: фрлена

Косово: Фрлена рачна бомба пред салата во која треба да говори српскиот премиер

Ноќеска околу 3 часот по полноќ била фрлена рачна бомба во дворот од новата спортска сала во Зубин Поток на северот на Косово, потврдиле за балканскиот сервис на „Радио Слободна Европа“ од косовската полиција. Како што информирале оттаму, во експлозијата на бомбата нема жртви и повредени лица, а било оштетено едно приватно возило. Во новата сала во Зубин Поток...

Украина нема да ги признае резултатите од псевдореферендумите за отцепување на делови од земјата

Украина и целиот свет нема да ги признаат резултатите од т.н. псевдореферендуми за повторно обединување со Руската Федерација, кои окупациските сили на југот на Украина планираат да ги одржат...