fbpx
Таг: филмски актер

таг: филмски актер

Бред Пит лансираше своја линија призводи за убавина

Филмскиот актер Бред Пит лансираше сопствена линија на козметички производи, јавува Еј-би-си њуз. Колекцијата, наречена „Le Domaine Skincare“ („Ле Домен“) содржи линија производи што се одликуваат како вегански, родово неутрални и дизајнирани со цел да ја забават појавата на знаци на стареење. „Произведено од науката и природните фактори за да биде едно со природата и вашата природа. Ова е хармонија и...

Почина актерот Вилијам Херт, ѕвездата на филмот „Бакнеж на жената-пајак“

Вчера, во својата 71-ва година, на само една недела пред својот 72-ри роденден почина легендарниот филмски актер Вилијам Херт. „Имаше мирна смрт, од природни причини и во последните моменти беше со своето семејство“, вели неговиот син, Вил, пренесе Варајети. Херт се најде на врвот на листата најдобри актери во осумдесетите години на минатиот век. По снимањето на филмовите „Топлина на телото“,...

„e-Општество.мк“: Борбата против дезинформации се води со транспарентни институции, активни медиуми и граѓанско општество, но и едуцирани граѓани

За да се минимизираат негативните ефекти на дезинформациите врз демократијата, против нив мораме да се бориме зеаднички. Затоа потребно е институциите да бидат транспарентни, медиумите и граѓанското општество активно...