fbpx
Таг: филмска критика

таг: филмска критика

„Ти нема да бидеш сама“ по премиерата на Sundance доби позитивни критики од светските филмски списанија

Деби долгометражниот филм на Горан Столевски, „Ти нема да бидеш сама“ (You Won't Be Alone) премиерно беше прикажан на 22 јануари на најголемиот независен филмски фестивал во САД, Sundance Film Festival кој се одржа во Парк Сити во Јута. По емитувањето беа објавени критики, оценки и осврти на филмски критичари и новинари кои го опишаа филмот како приказна со интригантен,...

Пендаровски: Ако од бугарска страна пак се спори идентитетот, да се повлечеме од преговорите

По денешната средба со членовите од Советот за безбедност, кажав дека откако францускиот предлог ќе влезе во Владата, очекувам во заклучоците на Влада, да стои дека од денот кога...