fbpx
Таг: фејсбук-објава

таг: фејсбук-објава

Вистиномер: Фалсификуван наводен став на доктор Дејан Докиќ, кој што не е негов, се шири на Фејсбук

На Фејсбук се прошири и стана вирален пост за кој се тврди дека е на директорот на Клиниката за пулмологија, д-р Дејан Докиќ. Во него се споделува став за состојбата со пандемијата на коронавирусот во земјава, кој што не е на лицето на кое што се атрибуира, пишува Вистиномер.мк во својата нова анализа, што подолу ја пренесуваме во целост. ВАЖНО...

Христијан Мицкоски позитивен на ковид-19

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ е позитивен на корона вирус. Тоа го објави на својот фејсбук профил, каде напиша дека, по забележаните првични, полесни симптоми, ги добил резултатите од тестирањето кои покажалет дека е позитивен на вирусот ковид-19. „Иако ги почитував препораките на здравствените лица, сепак се покажа дека не секогаш тоа е доволно. Чувајте го вашето здравје. Ќе го поминам...

Филипче: За неколку часа 8.000 граѓани се пријавија на vakcinacija.mk

Министерот за здравство Венко Филипче синоќа објави на социјалните мрежи дека за неколку часа откако беше пуштена во употреба веб-страницата www.vakcinacija.mk 8.000 граѓани пријавиле интерес за вакцина против ковид-19. „Сите апликации ќе бидат внесени во системот Мој Термин и нема потреба дополнително да го ажурирате податокот или да го барате и информирате својот матичен лекар дека сте се регистрирале. Според...

Вистиномер: На фотографијата не е Јана, туку младата Британка Лизи

Вистиномер пишува дека Емотивна Фејсбук-објава си подигрува со емоциите на корисниците на социјални мрежи, прикажувајќи фотографија од девојка со ампутирани нозе и преставувајќи ја како Јана. „Здраво јас сум Јана и денес ми е роденден! Колку честитки можам да добијам од вас? Моите пријатели мислат дека никој нема да ја сподели мојата слика затоа што сум хендикепирана.“ Со обично пребарување на Интернет...

Макрон: Најден е компромис за преговарачката рамка на Северна Македонија

Францускиот претседател Емануел Макрон од Мадрид, на НАТО самитот соопшти оти смета дека е најдено компромисно решение за преговарачката рамка на Северна Македонија, која ја вклучува и Бугарија, јави...