fbpx
Таг: Епл продавница

таг: Епл продавница

Теренец влета во продавница на „Епл“ во САД, едно лице загина, 19-мина се повредени

Теренски автомобил вчера влета низ излогот на продавницата на „Епл“ во градот Хингам во сојузната американска држава Масачусетс. Притоа еден маж загинал, а 19 лица се повредени, јави Си-Ен-Ен. Инцидентот се случила во 10:45 часот претпладне по локално време. Теренецот со темна боја влегол во продавницата и притоа удрил во повеќемина минувачи пред продавницата, во вработени и муштерии. Излогот на...

МИМ го објави конкурсот за новинарските награди „Никола Младенов 2022“

Македонскиот институт за медиуми го објави конкурсот за новинарските награди „Никола Младенов 2022“ во кој ќе бидат доделени три годишни награди во категориите најдобра истражувачка сторија, најиновативен новинарски производ...