fbpx
Таг: Elder Scrolls

таг: Elder Scrolls

„Метаверзумот“ го игнорира фактот дека во гејмингот веќе 20 години се развиваат виртуелни светови

Девелоперот на популарната MMO RPG игра „Елдер скролс онлајн“, Мат Фирор вели дека „Метаверзумот (на Закерберг) не е успешен токму поради тоа што се игнорираат игрите кои развиваат виртуелни светови веќе 20 години”. „Тоа не е нешто ново, престанете да го претставувате како новитет”, додава тој. Кога прв пат беше најавен „Метаверзумот“ во 2022 и 2023 година, при што беа...

Нетфликс планира да сними серија според франшизата за игри „Elder Scrolls“

Elder Scrolls
Со нејзиното објавување на стриминг платформата „Нетфликс“ во декември минатата година, серијата „The Witcher“ за брзо време стана хит и постигна огромен успех. Истата беше создадена врз основа на истоимената игра на полското студио „CD Project RED“ и во моментот се очекува втората сезона која треба да биде објавена догодина. Изминатава недела, извори од „Нетфликс“ најавија дека платформата работи на...

МОН: Учениците да имаат скратени часови поради високите температури

Основните училишта да работат со скратени наставни часови до крајот на учебната година поради високите температури кои ја зафатија државата, препорачува Министерството за образование и наука (МОН). Од министерството препорачуваат:...