fbpx
Таг: доверлива информација

таг: доверлива информација

Медиуми во САД: Трамп оддал доверлива информација на Русија

Медиумите во САД денеска објавија дека американскиот претседател, Доналд Трамп, оддал многу доверлива информација за Исламска држава на рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров. „Вашингтон пост“ пишува дека информацијата што Трамп му ја открил на Лавров и на рускиот амбасадор во САД, Сергеј Кислјук, ја обезбедил партнер на САД преку многу чувствителен разузнавачко-партнерски договор. Инаку, Трамп минатата недела имал средба со шефот...

Посебна комисија ќе одлучува дали ќе се повлече учебникот по социологија за втора година

Министерството за образование и наука информира дека е формирана Комисија за давање предлог за повлекување од употреба на одобрен учебник - учебникот Социологија за втора година, гимназиско образование. Во...