fbpx
Таг: Достоинство

таг: Достоинство

Владина делегација положи свежо цвеќе во чест на бранителите

Владина делегација предводена од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и советникот за одбрана на претседателот на Владата, Драган Василевски, денеска, пред „Споменикот на бранителите“ во паркот „Жена борец“ во Скопје, оддадоа почит и положија свежо цвеќе во чест на бранителите, кои учествуваа во вооружените борби на тетовското Кале, во воениот конфликт што се случи од 2001 година. На одбележувањето...

СДСМ се обврзува да овозможи професионалност и ефикасност на полицијата

„Да се биде дел од полицијата и од безбедносните служби е одговорност, но и чест, а за нив се потребни и совест и свест“, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во честитката по повод Денот на полицијата, 7 мај. Во неа, меѓу другото, се вели дека СДСМ како партија што ќе ја предводи новата реформска влада се обврзува да создаде...

Ангелов: Изјавите на Груевски се неодговорни

Лидерот на Достоинство, Стојанче Ангелов, денеска како неодговорни ги оцени изјавите на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Никола Груевски, кои можат да „предизвикаат сериозни инциденти и последици по безбедноста на државата“. Тој ги повика сите политички субјекти да дејствуваат во насока на смирување на состојбата, а не на нејзино потпалување. – Ваквата чувствителна состојба во нашата држава уште повеќе се продлабочува...

Ангелов ја потпиша платформата за демократска Македонија

Лидерите на СДСМ и на Достоинство, Зоран Заев и Стојанче Ангелов, денеска ја потпишаа платформата за демократска Македонија. Лидерот на опозицискиот СДСМ рече дека зголемувањето на бројот на партии што сакаат да ја потпишат платформата покажува дека сите се обединуваат за иднината на Македонија и на граѓаните. - Денеска потпишавме со една десна партија. Тоа е партијата Достоинство на Стојанче Ангелов,...
Superman Batman WonderWoman image by DC

Гал Гадот, Хенри Кавел и Бен Афлек ќе играат негативци во новите „DC“ филмови

Гал Гадот - една од најубавите актерки во Холивуд која има еврејско потекло и е најпозната по својата маркантна улога на „Wonder Woman“ (Вондервуман), заедно со Хенри Кавел, познат...