fbpx
Таг: додж

таг: додж

Денеска ќе врне

Денеска времето ќе биде облачно, но потопло. Максималната температура ќе се движи до 11 Целзиусови степени низ поголем дел од котлините.

Студентите во октомври треба да ги продолжат стипендиите

Корисниците на правото на студентска стипендија остварено во некоја од изминатите академски години, а кои ги исполнуваат договорните услови за продолжување на истото, од понеделник можат да ги достават...