fbpx
Таг: доаѓање

таг: доаѓање

СДСМ: Ако Јанева не го преземе „Пуч“ до 2 декември, Заев нема да се појавува во судот

Доколку Специјалното обвинителство го преземе предметот за случајот „Пуч“ до следното рочиште закажано за 2 декември, тогаш претседателот на СДСМ, Зоран Заев, ќе се појави на судењето, а доколку тоа не се случи дотогаш, тој повторно нема да дојде на закажаното рочиште, велат од СДСМ. „Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, останува на истиот став соопштен и во јавноста и во...

Минчев, поради злоупотреби, најави укинување на балансерот

Министерот за јавна администрација Горан Минчев најави укинување на балансерот. Како причина за ова, тој рече дека балансерот во минатото бил предмет на злоупотреби. „Имавме случаи каде етнички Македонци се...