fbpx
Таг: Дижонска

таг: Дижонска

МВР објави детали за меѓународните потерници за осуммина членови на криминална банда

Убиство, формирање на криминална група и трговија со дрога. Ова се кривичните дела за кои полицијата со меѓународна потерница трага по Шевал Муареми, водач на таканаречената група од „Грчец“, кој на крајот на јануари беше мета на органите на прогонот. Во акцијата се уапсени вкупно шест лица, а Муареми по уште седуммина, плицијата трага. Меѓу бараните има и членови...

МОН знае за состојбата во „Имри Елези“, барањето е испратено во Финансии

Министерството за образование и наука (МОН) потврдува дека знае за моменталната состојба со прекршувањето на законите во врска со првоодделенците во основното училиште „Имри Елези“ во општина Чаир и вели дека се во очекување на позитивен одговор од страна на Министерството за финансии. Во ова училиште во населбата Дижонска годинава се запишани 108 првоодделенци, кои се поделени во три паралелки,...

Убиен маж во пукање во Топанско Поле

Во престрелка што се случила во 22.30 часот вчера, во населбата Топанско Поле, близу супермаркетот „Принц“, еден 35-годишник го загубил животот, а еден 52-годишник добил тешки повреди. Во инцидентот на улицата Лазо Трповски, животот го загубил И.А од селото Блаце, а повредениот Љ.Ќ. живеел недалеку од местото на инцидентот, на улицата Дижонска. Тој е пренесен во Ургентниот центар со тешки...

Деновите од изборите ќе се одработат, учениците подолго ќе престојуваат во училиште

Министерството за образование и наука информира дека наставата од деновите на гласање - 24 април и 8 мај, како и од 30 ноември кога беше организиран Самитот на ОБСЕ...