fbpx
Таг: Димитар Миладинов

таг: Димитар Миладинов

Неосновано „погрчување“ на Григор Прличев и Коста Абраш(евиќ)

Грчкиот лајфстајл портал Greek City Times на англиски јазик вчера објави текст под наслов „Знаете ли кои се најголемите 100 грци од Скопје“, кој е превод на оригиналот на грчки објавен на сајтот „Infognomon Politics“, во кој на списокот на Грци се ставени и Григор Прличев и Коста Абрашевиќ. Ваквите тврдења не соодветствуваат на вистината, но тоа не е единствената...

ВМРО-ДПМНЕ: Груевски не ги испишал децата од ОУ „Димитар Миладинов“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, ги нема испишано децата од училиштето „Димитар Миладинов“, ниту планира да заминува некаде, соопшти ВМРО-ДПМНЕ вечерва, реагирајќи на некои пишувања во медиумите дека поранешниот премиер ги испишал ќерките од училиштето. „Напротив, Никола Груевски се подготвува заедно со народот да извојува победа на претстојните избори и да го означат крајот на срамното владеење на оваа расипничка...

Одржана комеморација во Цетиње, Црна Гора се простува со загинатите

Во црногорскиот град Цетиње денеска се одржа комеморација по повод загинувањето на граѓаните кои ги изгубија своите животи во петочкиот масакр, јавува весникот Побједа. На комеморацијата присуствуваа претседателот Мило...