fbpx
Таг: Димитар Ѓоргиев

таг: Димитар Ѓоргиев

Први дојави за бомби во скопските училишта во текот на второто полугодие од учебната година

Нови дојави со заканувачка содржина за наводно поставени бомби се испратени на електронските адреси на осум училишта за средно образование во Скопје. Министерството за внатрешни работи работи информира дека пријавата за наводно поставените бомби ја добиле околу 11.40 часот. Едно од училиштата во кое е испратена закана е „Михајло Пупин“. „Ова е прв пат во ова второ полугодие да добиеме...

Почнаа геомеханичките испитувања за изградба на автопатите на Коридорот 8

Со активности за геомеханичко испитување на земјиштето каде ќе минува алтернативниот пат на автопатот Тетово-Гостивар денеска на терен започнаа со реализација теренските градежни работи за изградба на автопатите на...