fbpx
Таг: Dead

таг: dead

Еден загинат и еден ранет во престрелка во Куманово

Најмалку две лица се застрелани денеска, околу 15.30 часот, во населбата Бегиње во Куманово, потврдија од СВР Куманово. Полицијата јавува дека станува збор за едно повредено и за едно починато лице, но не открива повеќе детали. Според телевизијата „Телма“, непознат извршител од зелен „мерцедес“ во движење истрелал рафал кон угостителски објект, по што напаѓачите избегале со автомобилот. Од друга страна, албанските медиуми, повикувајќи се...

Верификувани мандатите на пратениците, Африм Гаши нов претседател на Собранието

Африм Гаши од коалицијата „ВЛЕН“ со 76 гласови „за“ беше избран за нов претседател на македонското Собрание. Пратениците од Левица гласаа против изборот на Гаши, додека пратениците од Европскиот...