fbpx
Таг: Дарувај од срце

таг: Дарувај од срце

Форумот на жени на СДСМ ќе ја спроведе хуманитарната акција „Дарувај од срце“

Форумот на жени на СДСМ денеска ќе ја спроведе традиционалната хуманитарна акција „Дарува од срце“ во соработка со Црвениот крст на Република Македонија. „Целта на акцијата е да се обезбеди топла облека, обувки, покривки...на нашите сограѓани на кои им е тоа најпотребно во овие зимски денови“, велат од партијата. Акцијата, додаваат оттаму, истовремено ќе се одвива во сите градови во...

Ковачевски: Се појавија многу лаги и шпекулации врзани со францускиот предлог, македонскиот јазик е апсолутно чист и еднаков со сите други јазици во Европа

Премиерот Димитар Ковачевски денес се огласи во јавноста за да ги демантира, како што нагласи, лагите и шпекулациите во врска со францускиот предлог и порачува дека македонскиот јазик ќе биде...