fbpx
Таг: Дајте музика

таг: Дајте музика

„Дајте музика“ со live show на отворено на 27 мај во Скопје

Во организација на Авалон Продукција, проектот ,,Дајте музика” за прв пат ќе биде претставен во Македонија на мултимедијално шоу - концерт на отворено на 27 мај во Скопје, на стадионот на АРМ, со почеток од 20 часот. „Проследено со светска продукција, грандиозна сцена, звук и светло и збогатено со танц, видео, како и специјални гости, катчето исполнето со џагор кое...

Песната за климатска акција на „Дајте музика“ го освои 9. место на Детската евровизија

Кристина, Анастасија, Миха и Филип од емисијата „Дајте музика“ вчера го освоија високото 9.место на Детската евровизија што се одржа во Париз. Одличниот настап на македонските претставници, но и силната порака што ја испраќа песната „Green Forces“ која повикува на климатска акција од страна на најмладите, придонесе Македонија да освои 114 поени на детската верзија на Евросонг. https://www.youtube.com/watch?v=bsHPzngVq04&t=3s Инаку, автори на песната...

Со песна за климатска акција, „Дајте музика“ ќе нè претставува на Детска Евровизија

Македонски претставници на годинешниот избор за песна на Детска Евровизија ќе бидат децата од емисијата „Дајте музика“ што се емитува на Македонската радио телевизија (МРТ). Тие на настанот кој ќе се одржи во Париз ќе ја претстават земјава со песната „Green Forces“ (Зелени сили), во која упатуваат силна порака за планетата Земја и повикуваат на климатска акција од страна на...

За три дена 290 нови потврдени случаи на ковид

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните три дена направени се 1.695 тестови, а регистрирани се 290 нови случаи на ковид-19. Најголем...