fbpx
Таг: CS:GO

таг: CS:GO

Кантерстрајк 2 ќе биде бесплатна и пореалистична, а ќе го има и напредокот од CS:GO

Кантерстрајк 2 (извор: Valve)
Кантерстрајк 2 ќе биде бесплатна, пореалистична и целиот напредок од CS:GO ќе се пренесе во новата игра. Што значи ова? Вториот дел од играта ќе има доста надградена реалистична графика и осветлување. Сите што ја користат CS:GO, која во моментов е бесплатна ќе ја добијат Кантерстрајк 2 бесплатно. Веќе им е познато на гејмерите дека CS:GO има и платежна...

Македонската репрезентација е двократен светски шампион во Кантерстрајк

Фотографија од Македонска е-спорт федерација
Втор пат по ред, македонската репрезентација во Кантерстрајк (CS:GO) победи на светскиот турнир кој го организираше Меѓународната е-спорт федерација во Бали, Индонезија од 7 до 11 декември. Во финалето нашите претставници ја победија Монголија со 3:1. NORTH MACEDONIA 🇲🇰 ARE THE CS:GO CHAMPIONS 🏆🏆🏆 They bulldozed their way past Team Mongolia 🇲🇳 and won after just 3 games! 👊👊👊 GG WP CHAMPS!...

Македонската кантерстрајк репрезентација стана европски шампион

Македонската кантерстрајк репрезентација стана европски шампион освојувајќи ја титулата на Европското првенство во играта „Кантерстрајк“, откако во финалето го победи тимот на Украина со 2:1. Победничкиот тим беше составен од Јане „aidKiT” Апостолоски, Дамјан „kyxsan” Стоилковски, Павле „stYleEeZ” Стојановски, Александар „CacaNito” Ќулукоски и Даниел „dan1” Глигоров. Нашата кантер страјк репрезентација е најдобра и на светско ниво, а тоа го...

Македонија и Украина вечерва ќе се борат за европската титула во „Кантерстрајк“

Македонската репрезентација вечерва од 19 часот ќе се бори против тимот на Украина за освојување на титулата на Европското првенство во играта „Кантерстрајк“. Натпреварот за првото место следи откако вчера нашиот национален тим со резултат 2:1 ја победи српската репрезентација и се пласираше во финалето, информираат од Македонската Еспорт Федерација. Преносот во живо на вечерашниот финален натпревар може да се...

Македонската е-спорт федерација ќе се бори на Eвропското првенство во „Кантер страјк“

Македонската репрезентација во „Кантер страјк“ на 4 јуни ја започнува мисијата за одбрана на европскиот трон на Европското првенство, информираат од Македонската Еспорт федерација. Европското првенство, кое воедно претставува и регионална квалификација за Светското првенство, ќе се одвива во два дела. Првиот дел е онлајн фазата, каде што тимовите ќе се натпреваруваат во групи и вториот дел е плејоф...

По седми пат ќе се гејма во рамки на Првата македонска е-спорт лига во CS:GO

Македонската е-спорт федерација, по седми пат, организира Прва македонска е-спорт лига во CS:GO, која што во регуларниот дел на лигата се состои од седум кола и официјално ќе започне на 9-ти април 2022 година. Како што информираат од Македонската е-спорт федерација, тимот кој ќе победи ќе ја претставува земјата на претстојното Европско и Светско првенство. „Четири тимови од отворените квалификации и...

Турнири во CS:GO и FIFA21 на MESA Summer Jam

МЕСА Summer Jam
Македонската Еспорт Асоцијација (МЕСА) го најави Mesa Summer Jam настанот, од кој дел ќе бидат турнирите во Counter-Strike: Global Offensive и FIFA21. Пријавите за учество на турнирите се веќе започнати, а повикот за пријавување ќе биде отворен до недела, 27 јуни, до 20:00 часот. МЕСА ги повикува сите играчи и обожаватели кои сакаат да ги покажат своите CS:GO способности да се...

Гејминг викенд со награден фонд од 10.000 евра: Денеска финалиња во Fortnite, CS:GO, Hearthstone, Dota2, Tekken7 ..

На вториот ден од „A1 Game Fest" кој се одржува во Синеплекс во „Скопје Сити Мол“ денеска на програмата се финалињата во главните турнири на фестивалот на игрите. До крајот на денот ќе се одлучат шампионите од земјава во CS:GO, Fortnite, Hearthstone, Dota2, Tekken7, FIFA20, Clash Royal. Целосната агенда е објавена на ФБ евентот, а стрим во живо може да...

Денес и утре во МКЦ продолжува богатата програма на музичката конференција ПИН

Вчера во Младинскиот културен центар во Скопје започна музичката конференција и фестивал ПИН, организиран од Пасворд продукција. Станува збор за тридневен настан, на кој преку ден се одржуваат панели...