fbpx
Таг: Conquering Lion

таг: Conquering Lion

Излезе новата песна на Conquering Lion – „Long Time“ во дует со Дани

Најновата песна на реге групата Conquering Lion насловена „Long Time“ излезе вчера заедно со видео спот. Песната е снимена со македонската поп пејачка Дани Димитровска. Со насмевка и игрива мелозвучна мелодија и спот снимен на убавите височинки на Шара, целата композиција претставува 4 минутна трака која одзива позитива. https://www.youtube.com/watch?v=oJKDbSzq5SI „Long Time“ е прв колаборативен проект меѓу бендот и Дани. Снимена и продуцирана...

Во првиот Фаб Лаб на Технолошко-металуршкиот факултет младите иноватори ќе може да развиваат свои продукти

Млади иноватори на возраст од 15 до 29 години ќе можат да развиваат и тестираат иновативни идеи до создавање продукт-прототип во првата лабораторијата за производство и прототипирање Ино Фаб...