fbpx
Таг: чавки

таг: чавки

„Анима мунди“: Дивјачки лов на чавки!

Шокирани сме од дивјаштвото за кое дознавме преку локален портал, кој информира дека во тек на вчерашниот ден се убиени голем број птици и бараме итно да се запре ова крвопролевање врз интелигентни, социјализирани и мирни битија (а не агресивни птици како што наведува порталот), кое ќе остави крвава дамка на репутацијата на градот. Инсистираме на итни санкции за сторителите...
Superman Batman WonderWoman image by DC

Гал Гадот, Хенри Кавел и Бен Афлек ќе играат негативци во новите „DC“ филмови

Гал Гадот - една од најубавите актерки во Холивуд која има еврејско потекло и е најпозната по својата маркантна улога на „Wonder Woman“ (Вондервуман), заедно со Хенри Кавел, познат...