fbpx
Таг: Бујана Ахмети

таг: Бујана Ахмети

Бујана Ахмети: Талентот е многу важен, но без работа не можете да постигнете ништо

Бујана Ахмети е 15-годишна девојка со потекло од Куманово. Родена е и израсната во Белгија. Целиот нејзин свет се врти околу харфата. Во Белгија е запишана на музичка академија. Таму Бујана поминува голем дел од денот. Таа за Порталб.мк зборува за нејзините достигнувања. „Татко ми многу ја сака музиката и тој беше еден од тие што ме мотивираа да се занимавам...

Дизелот од полноќ поевтинува за два денара по литар

Дизел горивото поевтинува за два денари, а цената на бензините останува иста, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕ). Со последната нивна...