fbpx
Таг: бркотница

таг: бркотница

Уапсен шверцер на мигранти по неколкучасовна бркотница со полицијата

Полициски екипи вчера, по неколкучасовна филмска баркотница, уапсиле 36-годишен жител на струшкото село Радолишта, кој во комби со албански национални ознаки превезувал 12 мигранти од Сирија, соошти МВР. Полицијата го бракала осомничениот од населбата Карпош, на магистралниот пат Куманово - Крива Паланка, до тетовското село Групчин, каде полицијата со повеќе возила го блокирала патот и конечно успеала да го запре. Возачот,...

(ВИДЕО) Полицијата го бркала осомничениот убиец по гробиштата во Кавадарци

Од МВР денеска излегоа со официјални детали од апсењето на осомничениот за трикратното убиство во Кавадарци. Како што информираат оттаму, 40-годишниот Т.С. бил уапсен вчера, околу 11.30 часот, по бркотница со полицијата на градските гробишта и низ околните улици во Кавадарци. По речиси дводневна потрага и по добиени оперативни информации, полицијата го лоцирала осомничениот на градските гробишта во Кавадарци. При проверување на...
Superman Batman WonderWoman image by DC

Гал Гадот, Хенри Кавел и Бен Афлек ќе играат негативци во новите „DC“ филмови

Гал Гадот - една од најубавите актерки во Холивуд која има еврејско потекло и е најпозната по својата маркантна улога на „Wonder Woman“ (Вондервуман), заедно со Хенри Кавел, познат...