fbpx
Таг: бензинска пумпа

таг: бензинска пумпа

Ограбена бензинска во Виница

Непознато маскирано лице вчера, околу околу 03.00 часот ја ограбил бензиската пумпа „ЕЛ-ГО“, на место викано „Липечко поле“, во Виница. Како што соопшти полицијата, маскираниот крадец му се заканил со пиштол на вработениот и одзел засега неутврдена сума на пари од дневниот промет, по што побегнал од местото на настанот. СВР Штип презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за...

Ограбена бензинска пумпа на „Макпетрол“

Непознато маскирано лице рано изутрината во 3.20 часот со закана со пиштол ограбило бензинска пумпа на „Макпетрол“, на улицата Кемал Сејфула во Скопје, при што од вработениот го одзело дневниот пазар, а потоа избегало. Како што информира МВР, се преземаат мерки за откривање и за пронаоѓање на сторителот, како и за целосно расчистување на грабежот.

Бегалците од Идомени се преселија на автопатот околу Евзони

Бегалците од кампот на македонско-грчката граница кои одбија да заминат во организираните бегалски центри најдоа засолниште на празните простори околу автопатот кон Солун. Илјадници луѓе сега со своите шатори се сместени на просторот на напуштени бензински пумпи околу Идомени, пред граничниот премин Евзони, во две напуштени згради на еден хотел и стара царинска зграда, како и на паркингот на хотелот...

Од бензинска во Козле украдени 80.000 денари

Синоќа, околу 2 часот по полноќ, била ограбена бензинската пумпа „Макпетрол“ во населбата Козле. Непознат маж, заканувајќи се со пиштол, од вработените одзел околу 80.000 денари. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

Охриѓанец платил за бензин со фалсификувана банкнота

Поради постоење основан сомнеж дека фалсификувал пари и дека лажно пријавил кривично дело, СВР од Охрид поднесе кривична пријава против 61-годишен охриѓанец. - Пријавениот, во јули минатата година, за да стекне противправна имотна корист, набавил лажни пари со намера да ги пушти во оптек како вистински. Тој прибавил една фалсификувана банкнота од 500 денари и се обидел како вистинска да ја пушти во оптек во една...

Ограбена бензинска на „Макпетрол“ во скопската населба Илинден

Ноќеска, околу 1.20 часот, непознат сторител ограбил бензинска пумпа на „Макпетрол“ во скопската населба Илинден, соопшти полицијата. Со закана над вработен во бензиската, разбојникот, според полицијата, одзел една чанта со дневен промет од околу 10.000 денари. Полициската станица Гази Баба презема мерки за пронаоѓање на сторителот.

Ограбена бензинска на „Макпетрол“ во скопско Дељадровце

Утрово, околу 3.50 часот, тројца маскирани и вооружени разбојници ограбиле бензинска пумпа на „Макептрол“, во скопското село Дељадровце, соопшти полицијата. Разбојниците, со закана кон еден од вработените, одзеле околу 9.000 денари и побегнале од местото. Полицијата засега нема осомничени за разбојништвото и презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Ограбена бензинска пумпа, одземени 3.000 денари

Утринава, околу 2.30 часот, на улицата Железничка во Куманово, поточно на бензиска пумпа „Твинс петрол“, три непознати лица со закана со пиштол извршиле разбојништво, при што од вработените одзеле околу 3.000 денари, по што го напуштиле местото. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Столтенберг апелира сојузниците да ги не ја ограничуваат Украина да употребува оружје врз воени цели во Русија

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во интервју дадено за „Економист“, апелираше сојузниците да ги укинат ограничувањата за Украина да употребува оружје за да напаѓа воени цели во Русија. „Мислам...