fbpx
Таг: Бејби Шарк Денс

таг: Бејби Шарк Денс

Песната „Бејби Шарк Денс“ со 10 милијарди прегледи стана најгледано видео на Јутјуб на сите времиња

Видеото „Бејби Шарк“ или на англиски „Baby Shark Dance“ кое во 2020 година најгледано видео со своите 7,1 милијарда прегледи и ја надмина песната „Despacito“, на почетокот на годинава достигна рекордни 10 милијарди прегледи што го направи најгледано на сите времиња. Јужнокорејската компанија „Пинкфонг“ за стримање на детски видеа на истоимениот Јутјуб канал за прв пат ја сподели веста на...

За три дена 290 нови потврдени случаи на ковид

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните три дена направени се 1.695 тестови, а регистрирани се 290 нови случаи на ковид-19. Најголем...