fbpx
Таг: Бегнази

таг: Бегнази

Дванаесет војници загинаа во експлозија на автомобил бомба во Бенгази

Дванаесет припадници на либиските сили лојални на генералот Калиф Хафтар загинаа денеска во експлозија на автомобил бомба во Бенгази. Хафтар е командант на силите под контрола на владата со седиште во Источна Либија, кои се борат против исламските екстремисти во тој регион.

На свадба пукал со автоматска пушка, го пренесувале на Фејсбук

СВР Велес - Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје поднел кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште во општина Чашка, поради постоење основи на сомнение за...