fbpx
Таг: Baby Shark

таг: Baby Shark

Песната „Бејби Шарк Денс“ со 10 милијарди прегледи стана најгледано видео на Јутјуб на сите времиња

Видеото „Бејби Шарк“ или на англиски „Baby Shark Dance“ кое во 2020 година најгледано видео со своите 7,1 милијарда прегледи и ја надмина песната „Despacito“, на почетокот на годинава достигна рекордни 10 милијарди прегледи што го направи најгледано на сите времиња. Јужнокорејската компанија „Пинкфонг“ за стримање на детски видеа на истоимениот Јутјуб канал за прв пат ја сподели веста на...

Османи: Добивме чиста формулација за македонскиот јазик, без никакви додавки

Во предлогот на француското претседателство за почеток на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ имаме чиста формулација за македонскиот јазик, рече министерот за надворешни работи Бујар Османи...