fbpx
Таг: Baby Shark Dance

таг: Baby Shark Dance

Песната „Бејби Шарк Денс“ со 10 милијарди прегледи стана најгледано видео на Јутјуб на сите времиња

Видеото „Бејби Шарк“ или на англиски „Baby Shark Dance“ кое во 2020 година најгледано видео со своите 7,1 милијарда прегледи и ја надмина песната „Despacito“, на почетокот на годинава достигна рекордни 10 милијарди прегледи што го направи најгледано на сите времиња. Јужнокорејската компанија „Пинкфонг“ за стримање на детски видеа на истоимениот Јутјуб канал за прв пат ја сподели веста на...

Европскиот предлог за отстранување на бугарското вето е достапен и на македонски јазик на владиниот сајт

Владата на РСМ попладнево го објави и на македонски јазик европскиот предлог, изработен за време на француското претседателство со ЕУ, за отстранување на ветото од Бугарија за почетокот на...