fbpx
Таг: Авалон продукција

таг: Авалон продукција

„Дајте музика“ со live show на отворено на 27 мај во Скопје

Во организација на Авалон Продукција, проектот ,,Дајте музика” за прв пат ќе биде претставен во Македонија на мултимедијално шоу - концерт на отворено на 27 мај во Скопје, на стадионот на АРМ, со почеток од 20 часот. „Проследено со светска продукција, грандиозна сцена, звук и светло и збогатено со танц, видео, како и специјални гости, катчето исполнето со џагор кое...

Поради прогласената тридневна жалост, се откажува одржувањето на неколку фестивали

Поради прогласената тридневна жалост по вчерашниот пожар во тетовската ковид болница во која загинаа 14 лица, Владата апелираше до сите општествени чинители да ги одложат сите јавни и приватни прослави, забави, културно-уметнички и спортски настани, партиски и друг тип на промоции предвидени за овие три дена. Организаторите на неколку настани веќе официјално соопштија дека ги откажуваат предвидените активности во наредните...

ААВМУ ги осудува нападите врз новинарите, но и непрофесионалноста на некој од нив

Агенцијата за аудио и адудиовизуелни медиумски услуги ги осудува вчерашните напади врз медиумските работници, насилничко приведување на новинари, но и непрофесинално однесување на некои новинари, соопштуваат од ААВМУ. Од таму додаваат дека „медиумските работници мора да бидат ослободени од секаков вид на притисоци и да им се овозможи непречено да ја вршат својата работа, особено кога станува збор за прашања...

Заев вети дека ќе се реши проблемот со платите во „Колска“

Премиерот Зоран Заев презел обврска уште денеска да почне решавањето на проблемот на вработените во фабриката „Колска“ во Велес, кои шест месеци немаат земено плата, а ќе се најде и трајно решение за статусот на компанијата, соопшти Владата. На средбата со синдикатот на фабриката за шински возила „Колска“ од Велес, Заев ветил дека проблемот финансиски ќе биде решен, со што...

Општина Центар не се откажува од прославата поради склучените договори со изведувачите

Општина Центар нема да ја откаже прославата за дочек на Нова година на Сквер Јадран, поради веќе склучените договори со артистите, информираше градоначалникот на општината, Андреј Жерновски, на денешната прес-конференција. Тој додаде дека покрај забавниот дел, настанот ќе има и хуманитарен карактер, со тоа што секој граѓанин и фирма ќе можат да донираат за граѓаните од најранливите категории. Жерновски истакна дека правниот...

„Авалон“: Нема да тужиме ако пејачите не бараат обесштетување

„Авалон“ нема да го тужи Град Скопје ако сите инволвирани во проектот кои требаа да настапат за новогодишната ноќ сметаат дека не треба да бидат обесштетени, се вели во официјалното соопштение на продукцијата. - Доколку сите инволвирани во проектот сметаат дека не треба да бидат обесштетени, се разбира дека „Авалон“ нема да го тужи Градот Скопје. Ова ќе остане запаметено како...

Дејвид Гета на 5 јуни во Скопје

Еден од најактуелните диџеи во последните неколку години, Дејвид Гета, на 5 јуни ќе гостува пред македонската публика, а шоуто ќе се одржи на арената „Филип Втори“, соопштија денеска од „Авалон продукција“, која е организатор на настанот. „Под франшизата „Скопје колинг“ (Skopje Calling), со невидена светска продукција, спектакуларно шоу ќе одржи една од најголемите глобални ѕвезди на денешницата, Дејвид Гета...

Макрон: Најден е компромис за преговарачката рамка на Северна Македонија

Францускиот претседател Емануел Макрон од Мадрид, на НАТО самитот соопшти оти смета дека е најдено компромисно решение за преговарачката рамка на Северна Македонија, која ја вклучува и Бугарија, јави...