fbpx
Таг: Американец

таг: Американец

Обдукција врз телото на Американецот што се самоуби во Охрид

Полицијата денеска потврди дека Американецот што вчера попладне падна од шести кат во зграда во центарот на Охрид, всушност, намерно си го одзел животот. Денеска ќе биде извршена обдукција врз неговото тело, која треба да покаже под какви околности странецот го извршил самоубиството. Странскиот државјанин имал изнајмено стан во центарот на Охрид, во зграда кај поранешната автобуска станица. Во моментот кога го извршил...

ИСИС обезглави уште еден Американец

Милитантната група Исламска држава, која се бори во Ирак и во Сирија, го обезглави американскиот хуманитарен работник Питер Касиг. Касиг е убиен, иако, откако минатата година беше киднапиран во Сирија, премина во ислам, јавува „Би-Би-Си“. ИСИС во октомври објави видеоснимка на која се гледа убиството на британскиот хуманитарен работник Ален Хенинг, а исламистите се заканија дека ќе го обезглават и Касиг. Дваесет...

На свадба пукал со автоматска пушка, го пренесувале на Фејсбук

СВР Велес - Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје поднел кривична пријава против Б.Д.(24) од селото Долно Јаболчиште во општина Чашка, поради постоење основи на сомнение за...