fbpx
Таг: албанска палтформа

таг: албанска палтформа

Москва за текстот во „Гардијан“: САД и Сорос сакаат да ја префрлат одговорноста за кризата

Текстот објавен во британскиот весник „Гардијан“ и во македонските медиуми за случувањата во последниве години во Македонија и за наводното мешање на Руската Федерација претставува несмасен обид да се префрли одговорноста за појавата на длабоката криза во земјата, реагира руското Министерство за надворешни работи. „Наводите дека Москва финансира македонските медиуми за да шири дезинформации во интерес на Русија доаѓаат од...

Лидерот на бугарската „Преродба“ бркаше новинари од прес-конференција и медиуми нарече „странски агенти“

Три дена по парламентарните избори, на првата прес-конференција по гласањето, Костадин Костадинов, претседателот на проруската политичка партија „В'зраждане“ (Преродба), инаку нарекуван и „бугарскиот Копејкин“, почна со расправија и обиди...