fbpx
Таг: Агенцијата за млади и спорт

таг: Агенцијата за млади и спорт

В недела по 18. пат ќе се одржи Скопскиот маратон, пријавени се над 8.000 учесници

На 02.10.2022 (недела) точно во 8 часот наутро ќе стартува 18. издание на Скопскиот маратон. Трките кои секоја година се дел од големиот спортски настан во државата, - маратонот, полумаратонот, штафетниот маратон, - „ЕУ за спортот“ и трката на 5 км, овој пат ќе се одвиваат по делумно изменети патеки. Директорот на Виз Ер Скопски маратон, Кире Синадиновски, на денешната...

Вредните средношколци и идни угостители од „Лазар Танев“ во новата епизода на „Шорткат“

Екипата на „Шорткат“ беше во посета на скопското угостителско училиште „Лазар Танев“, каде ги затекнавме вредните средношколци како подготвуваат храна во кујните, „печејќи“ ги тестото и занаетот што го...