fbpx
Таг: АД за станбен и деловен простор

таг: АД за станбен и деловен простор

Изедначувањето на цената за паркирање допрва ќе се договара меѓу ПОЦ, Градски паркинг и АДСДП

ЈП Паркинзи на општина Центар (ПОЦ) постојано е во комуникација со Град Скопје и АД за станбен и деловен простор, но засега нема конкретен договор за изедначување на цената за паркирање во центарот на Скопје. Откако ПОЦ ја зголеми цената за паркирање на 70 денари за еден час на нивните паркинзи, граѓаните почнаа да реагираат дека ваквата услуга е...

Ќе се проверуваат социјалните станови

klupi penzioneri zheshko sonce toplo
Зградите со социјалните станови, кои државата ги градеше изминатите години, не се целосно пополнети. Додека има празни, невселени станови, има семејства кои со години молат да најдат каков било покрив над глава. Освен тоа, во некои од зградите, станарите сведочат дека и покрај тоа што се доделени, во нив ретко се присутни станарите или доаѓаат за време на одмор....

Упад во канцелариите на општинската организација на СДСМ во Тетово

Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор изврши неовластен упад во просториите на општинската организација на СДСМ од Тетово, во што асистираа припадници на СВР Тетово, обвини на прес-конференција општинската организација на СДСМ Тетово. Според партијата, обиени се вратите од неколку канцеларии за да се изврши мерење за изработка на геодетски елаборат. Но, како што истакнаа од партијата, Акционерското друштво нема никакво...

Повредени цивили во руски ракетни напади врз Харков

Два руски проектила го погодија центарот на Харков во североисточниот дел на Украина, при што еден од проектилите погодил станбена зграда, а друг високообразовна институција, јави Укринформ. Гувернерот на Харков,...