fbpx
Таг: 27 јуни

таг: 27 јуни

Нови 150 случаи на ковид-19, оздравеле 30 пациенти, починаа 9 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа од направени 1.086 тестирања, регистрирани се 150 нови случаи на ковид-19 од кои во: Скопје  93, Тетово 12, Охрид 9, Куманово 7, Кичево 8, Ресен 5, Прилеп 4, во Штип, Струга и Гостивар по 3, а во Битола, Кочани и Неготиво по 1 нов случај. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира...

Вучиќ и Тачи добија покана од Вашингтон за средба во Белата куќа на 27 јуни

Лидерите на Србија и на Косово, Александар Вучиќ и Хашим Тачи, добија покана од Белата куќа за состанок на 27 јуни, со надеж дека Вашингтон ќе успее да ги унапреди преговорите за нормализација на односите меѓу двете земји. Специјалниот претставник на Доналд Трамп, Ричард Гренел, го закажа состанокот, откако Србија потврдила дека привремено ќе ја запре кампањата што ја...

Одржана комеморација во Цетиње, Црна Гора се простува со загинатите

Во црногорскиот град Цетиње денеска се одржа комеморација по повод загинувањето на граѓаните кои ги изгубија своите животи во петочкиот масакр, јавува весникот Побједа. На комеморацијата присуствуваа претседателот Мило...