fbpx
Таг: Јаани Макрадули

таг: Јаани Макрадули

Макрадули: За помалото загадување помогна и времето, но и мерките на владата

Факт е дека оваа влада за првпат зборува за темата на загадување и факт е дека годинава имаме значително намалување на бројот на денови со надминување на среднодневните вредности на аерозагадувањето со ПМ10 честичките, истакна на Јани Макрадули, заменик-министер за животна средина и просторно планирање на прес-конференција во Владата, повикувајќи се на станиците на државниот мониторинг систем, со напоменаа...
Superman Batman WonderWoman image by DC

Гал Гадот, Хенри Кавел и Бен Афлек ќе играат негативци во новите „DC“ филмови

Гал Гадот - една од најубавите актерки во Холивуд која има еврејско потекло и е најпозната по својата маркантна улога на „Wonder Woman“ (Вондервуман), заедно со Хенри Кавел, познат...