Дека разговара за влез во Владата, денеска потврди лидерот на ДПА, Мендух Тачи, објави „Алсат-М“.

– Сè уште не се дефинирани министерските места и директорските позиции во државните институции што ќе ни припаднат нам – изјави Тачи.

За сите актуелни случувања во земјава, но и за случајот со струшкиот градоначалник, Тачи најави дека ќе се разговара на редовниот партиски конгрес, закажан за 21 март.