fbpx

„Студентски пленум“: Не побаравме оставка од министерот Адеми

-

Министерот за образование Абдилаќим Адеми или не го прочитал писмото што му го достави „Студентски пленум“ за екстерното оценување или свесно манипулира, зашто ние никаде не побаравме оставка од него, се вели во соопштението од „Студентски пленум“.

„Ние на последниот пленум дискутиравме за таа изјава на министерот и сме зачудени. Писмото го објавивме со печат и во него се гледа дека такво нешто, како барање оставка, не е наведено. Ние го сметаме како свесен обид за ширење дезинформации со кои тој сака да нè стави во партиски контекст. Инаку, најмногу покажавме кој стои зад протестот, а тоа се самоорганизираните граѓани на оваа држава“, се вели во соопштението.

Во време на војна на европско тло, системот за тревожење во земјава не е функционален

Системот за известување и тревожење во државата не е функционален. Нема сознанија кога сирените за тревога последен пат биле вклучени, а според одговорните лица, тоа се случило пред повеќе...
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download xiomi firmware
Free Download WordPress Themes
lynda course free download