fbpx

Ставрески денеска треба да сведочи пред Анкетната комисија

-

Министерот за финансии, Зоран Ставрески, денеска во 14.30 часот треба да сведочи пред Анкетната комисија за скандалот со прислушувањето.

Се очекува министерот за финансии, како и премиерот, да се повика на член 4, став 4 од деловникот за работа на комисијата и седницата да биде затворена.

Според деловникот, први ќе поставуваат прашања двајца пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, еден од СДСМ и еден од ДУИ.

Потоа кругот за прашања ќе се повтори, но наместо ДУИ, прашања ќе поставува ДПА, а во третиот круг прашања ќе поставува независната пратеничка Роза Топузовска-Каревска.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.

„Наследниците на Манаки“: Младите ја продолжуваат приказната на браќата Манаки за Битола

Филмот има многу дефиниции. Тој е раскажување приказни, откривање внатрешни светови. Филмот ќе се развива сè додека се развива технологијата. Ова денеска, на младите битолчани им го кажа режисерката...