fbpx

Србија воведува вињети

-

За шест до осум месеци, Србија планира да воведе вињети за користење на патиштата и да ги тргне наплатните рампи на автопатиштата и на патиштата од прв ред, најави српската министерката за соообраќај и инфраструктура, Зорана Михајловиќ.

Србија очекува годишниот приход од патарини да се зголеми од 150 милиони евра на 300 милиони.

Се очекува, годишната вињета за автомобил во Србија да изнесува околу 65 евра, додека камионите ќе плаќаат за секој поминат километар.

Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download lenevo firmware
Download Premium WordPress Themes Free
download udemy paid course for free